| NimeniSiAtat a întrebat:

"An unknown DirectX error has occurred and League of Legends cannot start. Please make sure your video card is using the latest video drivers from the manufacturer."
Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Trebuie sa faci update la placa video! Daca ai Nvidia, cauta pe google "geforce experience" si descarci aplicatia lor care iti instaleaza ultima versiune de la placa video. Daca nu merge asa ( dar sigur merge ), incearca sa instalezi ultimul update de la DirectX. La alta placa video probabil sunt si alte programe care iti updateaza placa automat. Cauta si tu pe google. Sper ca te-am lamurit. Funda?

1 răspuns:
| liviu890 a răspuns:

Instalezi ultima versiune de directx.