| Mario200311 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. De curand mi-am cumparat PC nou si cand vreau sa intru intr-un meci in League of Legends imi zice ca : An unknown DirectX errors has occurred and league of legends cannot start. Please make sure your video card is using the latest video drives form the manufacturer, va rog ajutati-ma!

funda

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Engleza e grele
Hai ma,scrie chiar acolo ca trebuie sa faci UPDATE la placa video,te duci pe site-ul producatorului (AMD sau Nvidia) alegi modelul (ai grija sa fie corect, si o litera/cifra conteaza) si gata!
In caz ca nu merge, downloadeaza un DX compatibil cu placa ta video, cel mai bun posibil big grin, dar la LoL din cate stiu merge si DX11 deci nu cred ca este o problema.
Ori cum, iti recomand un UPDATE la placa video.
Bafta

1 răspuns:
| MCICostin a răspuns:

Intri pe site-ul producatorului si cauti modelul pc-ului laptop-ului. Acolo vei gasi driver-ul video de care ai nevoie. Serial-ul/modelul il gasesti pe partea din spate.