| HeeSun a întrebat:

:). De curand mi-am reinstalat windows-ul (Windows XP Professional) si timp de cateva zile a mers bine, dar ieri cand am pornit calculatorul, imaginea se vedea foarte prost, rezolutia e foarte mica si culorile se vad foarte rau. Am incercat sa schimb rezolutia, dar o pastreaza tot pe cealalta. Scrie ca rezolutia nativa a calculatorului este 640 X 480. Ma puteti ajuta sa-l repar?
Cam asa arata :
http://i50.tinypic.com/108fbqa.jpg

6 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Ce urit arata laughing, ar putea fi monitorul de vina nu Windowsul, incearca la alt monitor (la vecinu sau prieteni) sau uitate la setarile monitorului.

| HeeSun explică (pentru VladGH):

M-am uitat la setarile monitorului si sunt normale happy. Dar poate fi si de la placa video o problema sau? big grin.

| VladGH a răspuns (pentru VladGH):

Scuza am gresit eu ceva, abia acum mi-am dat seama nu este de vina monitorul.

| Maj3stic89 a răspuns:

Mai repede este de la placa video incearca sa dezinstalezi driverele placii video si sa le reinstalezi. Daca cumva nu ai nici un efect incearca cu un alt windows de exemplu windows 7 daca face la fel e posibil ca placa sa fie pe duca.

| denisadr a răspuns:

Poate ti sa virusat din nou? Refa Window-ul si puneti un antivirus mai bun. happy

| xProxy a răspuns:

Da, este placa video. Posibil sa ai virusii si sa fi "mancat" din driverele placii video. Reinstaleaza-le. Daca tot asa apare este stricata placa video.