| HeeSun a întrebat:

:). De curand mi-am reinstalat windows-ul si timp de cateva zile a mers bine, dar ieri cand am pornit calculatorul, imaginea se vedea foarte prost, rezolutia e foarte mica si culorile se vad foarte rau. Am incercat sa schimb rezolutia, dar o pastreaza tot pe cealalta. Scrie ca rezolutia nativa a calculatorului este 640 X 480. Ma puteti ajuta sa-l repar?
Cam asa arata :
http://i50.tinypic.com/108fbqa.jpg

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai uitat sa instalezi unele drivere. Pentru asta, daca nu ai net acasa, cauta CD-ul de instalare a componentelor tale. Trebuie sa fie un CD la placa de baza, un CD la placa video daca o ai separata si alte componente separate cu CD-ul lor. Uneori si monitoarele au drivere.
Daca ai internet fa asta: intra aici: http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi si dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| HeeSun explică (pentru Salontanul):

Am cautat si am instalat ce cerea, dar tot nu merge sad.

| Salontanul a răspuns (pentru HeeSun):

Atunci s-ar putea sa fie defect Windowsul sau placa video. Imi pare rau! Daca nu sunt acolo nu pot vedea. Incearca sa iei o placa video de la un prieten si sa vezi cum reactioneaza.