| CatalinOrzan a întrebat:

De un timp am inceput sa joc Minecraft si nu prea stiu comenzile de genul /gamemode 1, /gamemode 0, /gamemode c, /gamemode s etc. Am scris /help dar imi da "jumatate" din ele. Ati putea sa imi spuneti niste comenzi? (cele mai folosite sau, daca puteti, toate)

5 răspunsuri:
| CatalinOrzan explică:

Cel mai bun raspuns primeste funda!

| Steve98 a răspuns:

Pentru creative scrii /gamemode 1
pentru supravetuitor /gamemode 0
daca vrei sa te teleportezi scrii /tp 1jucator 2 jucator adica 1 la al 2, si daca vrei invers, scrii invers.
daca vrei sa vaezi toate paginele de help scrii /help 2, /help 3... si tot asa mai departe.

| CatalinOrzan explică (pentru Steve98):

Exact astea le stiu si eu! Nu citessti intrebarea?
Am scris de /gamemode!

| Steve98 a răspuns:

Scrie mai bine /help 2 sau 3 sau 4 si vezi acolo

| CatalinOrzan explică (pentru Steve98):

Citeste toata intrebarea!