| anonim_4396 a întrebat:

Pe minecraft 1.7.2 am creat o mapa de parkour si cand am dat create new world la inceput am dat sa fie comenzi. Cum pot face ca de acum in colo nimeni sa nu mai poata folosi comenzile gen /gamemode;/time set etc?

2 răspunsuri:
| vladuss09 a răspuns:

Daca esti singleplayer nu ai cum, daca ii multiplayer trebuie sa ai grade facute

| anonim_4396 explică (pentru vladuss09):

Se poate si singleplayer pentru ca sunt foarte multe lumi create pe creative pe care nu poti folosi /gamemode.