| AdrianDanezu69 a întrebat:

Detin un PC HP Compaq dc7900 Small Form Factor, as putea sa ii schimb placa video? sau sa ii mai pun una?

Link catre poza cu unitatea:
http://imgur.com/a/2TTnq

Dau funda 11

Răspuns Câştigător
| FMC a răspuns:

Da, are PCIe x16.
Uite aici ce placi merg sigur puse, sunt oferite de producator ca optiune:
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01570344

| AdrianDanezu69 explică (pentru FMC):

Ce imi recomanzi de aici?

Intel Graphics Media Accelerator 4500 (integrated on chipset)
ATI Radeon 3470 256MB SH PCIe x16 graphics card
ATI Radeon HD 2400XT 256MB DH PCIe x16 graphics card
ATI Radeon HD 3650 512MB DH PCIe x16 graphics card
NVIDIA Quadro NVS 290 256MB DH PCIe x16 graphics card

| FMC a răspuns (pentru AdrianDanezu69):

Ah m-am uitat si sunt cam vechi, de cand a fost produsa unitatea ta. Recomand sa cauti pe la magazine alte optiuni in functie de ce iti trebuie tie si bugetul pe care il ai.

| AdrianDanezu69 explică (pentru FMC):

Nu imi trebuie cv EXAGERAT...vr sa ma joc ETS2 cu setariile mai mari....asta vr sa mi-o cumpar :ATI Radeon HD 3650 512MB DH PCIe x16 graphics card

| FMC a răspuns (pentru AdrianDanezu69):

Vad ca minimum sunt 512MB la video pentru ETS2, si recommended e 2GB. Modelul ala nu stiu daca mai gasesti, e foarte vechi.

http://www.systemrequirementslab.com/......or-2/11492
Uite aici ce iti trebuie.

| AdrianDanezu69 explică (pentru FMC):

Am gasit placa video... Pe amazon cu 16$. Zi-mi tu una sa se potriveasca la HP

| AdrianDanezu69 explică (pentru AdrianDanezu69):

Pot pune orice DDR?

8 răspunsuri:
| ninoh11 a răspuns:

Daca ai calculator poti schimba ori ce, doar sa ai grija cum le pui.

| AdrianDanezu69 explică (pentru ninoh11):

Ce imi recomanzi de aici?

Intel Graphics Media Accelerator 4500 (integrated on chipset)
ATI Radeon 3470 256MB SH PCIe x16 graphics card
ATI Radeon HD 2400XT 256MB DH PCIe x16 graphics card
ATI Radeon HD 3650 512MB DH PCIe x16 graphics card
NVIDIA Quadro NVS 290 256MB DH PCIe x16 graphics card

RăspundeRăspunde