| mmariusd a întrebat:

Buna TPU.
Stie careva dintre voi daca aceasta placa video: http://www.cel.ro/......-128bit-l/ incape in carcasa acestui PC: http://www.cel.ro/......745-4gb-l/ Am cumparat acest PC, dar nu stiu numele carcasei.Parca se numea Mini Tower, dar nu o gasesc si nu stiu ce dimensiune are maxim pentru GPU.
Sper ca cineva dintre voi imi poate raspunde.

Răspuns Câştigător
| LePotato a răspuns:

"Mini Tower" se refera la marimea carcasei

Si sincer nu cred ca o sa iti incapa in carcasa aia, este mai lunga gtx 960 decat 745 ....iti trebuie o carcasa middle tower ツ

| mmariusd explică (pentru LePotato):

Iti multumesc de raspuns si ai funda din partea mea, dar daca nu cer prea mult ai putea sa gasesti o placa video care sa potriveasca carcasei, dar sa si duca un joc ca si GTA 5 cu majoritatea setarilor grafice date pe Hight? Daca imi raspunzi poate ca nu-ti pot da funda de 2 ori la o intrebare, dar ai tot respectul meu si am vorbit prea mult cu dar happy

| LePotato a răspuns (pentru mmariusd):

De ce sa iei alta placa video?(nu cred ca gasesti una sa-ti mearga si gta 5 si sa si incapa in carcasa aia)...mai bine iei alta carcasa, parerea mea

Un exemplu de carcasa- Zalman Z3 Plus

| mmariusd explică (pentru LePotato):

Iti multumesc de raspuns.

| LePotato a răspuns (pentru mmariusd):

N-ai pentru ce.