| suntperfect a întrebat:

Care este diferenta dintre aceste 2 placi video:msi gt 630 2gb si gigabite 630 2gb?
Care dintre ele doua este mai buna pentru jocuri,asta as vrea sa aflu,ca ma gandesc sa imi iau o placa video caci placa mea,momentan este integrata si foarte foarte slaba.
Daca stiti, spuneti si preturile ficarei placi video si spuneti ce pareri aveti despre fiecare!
Eu as lua placa video mai mult pentru jocuri.A ma pasioneaza jocurile si cele pe care as vrea sa le joc sunt urmatoarele:fifa 11, fifa 12, gta 4, prototipe 2, nfs shift etc, vrea sa aflu daca imi vor rula cum trebue aceste jocuri, pc meu momentan este acesta:cpu Intel celeron dual core e1500 2.20ghz,4gb ram!
Cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| CCAdrian a răspuns:

Eu unul iti recomand msi gt 630 2gb se misca mult mai bine decat gigabite 630.
Preturile sunt cam asa:
msi gt 630 2gb :246.44 LEI ( pe siteul kauf.ro)
gigabite 630 2gb : 256, 31 lei (pe siteul koyos.ro )
Sper ca team lamaurit! happy

| suntperfect explică (pentru CCAdrian):

Mersi ma, chiar ca mai lamurit!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu te lua dupa astia ca sint plante de-a binelea. GT 630 e o teapa pentru copii prosti care se uita doar la memorie si atit. Daca ai E1500, si asta e o mare problema. Schimba intii platforma, abia apoi gindeste-te la upgrade video. Daca e musai sa iei o placa video acum, ia un HD 4850 SH, gasesti la vreo 200-250 RON, sterge pe jos cu 630 la orice ora.

| CCAdrian a răspuns (pentru KodrutZ):

Mai KodrutZ el a intrebat care placa ar fi mai buna dintre cele enumerate nu sa ii recomandam o placa mai buna! Te rog ininte de a posta ceva citeste intrebarea user-ului. happy

| suntperfect explică (pentru KodrutZ):

Hai ma codrutz, ce naiba, e ciair asa de slaba msi gt 630?
Am vazut pe youtube ca merg jocurile bine, si am auzit ca duce aproape toaate jocurile din 2012, de ce zici ca e asa de slaba? Zici ca e slaba ca nu vor merge bine jocurile cu procesorul meu sau de ce? nu inteleg!

| KodrutZ a răspuns (pentru suntperfect):

E slaba fiindca e slaba - GDDR3 in 2012, plus GPU slab! Eu am placa cu GDDR5 din 2009, si nu am dat o avere pe ea (HD 4770, vreo 380 RON a fost atunci, bate GT 630 cu tot cu cei 2-4-8-1000 GB de memorie ai ei - GT 630 scoate 713 in PassMark, vechitura mea scoate 1202). Lasa ce timpenii vezi pe YouTube, ia si citeste teste serioase daca vrei sa stii o treaba. Plus de asta, ti-am mai zis doar, procesorul tau e trecut de mult - fie iei o placa SH decenta la ~200 RON, fie bagi vreo 2000 si schimbi toata platforma.

| TudyCFR a răspuns:

Prima este mai buna diferenta este de firma si poate si de viteza depinde dar cand iti cumperi intrebi si te ajuta cei de acolo. Jocuri noi o sa iti mearga pe oricare dintre ele.