| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt jocurile pe pc ale copilariei voastre? Inca le mai jucati?

9 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

Printre primele jocuri care le-am jucat cred ca se enumera FIFA 2003, Wacky Races dupa desenele animate care-mi placeau la nebunie, Tom and Jerry Fists of Fury, Mortal Kombat 4, Need For Speed 2 SE care il jucam si cu colegii in liceu pentru ca mergea split screen :d. Pe langa astea mai aveam si niste CD-uri de la revista LEVEL cu Red Faction, un shooter care a imbatranit frumos, Psi-Ops in care imi placea sa le explodez capetele inamicilor laughing, Trilogia Prince of Persia pe care inca o ador si probabil o sa o rejoc curand, Dungeon Siege si Spellfoce au fost printre primele RPG-uri pe care le-am jucat si inca le ador. Mai sunt multe, dar cam atat mi-a venit acum big grin

| 愛日本 a răspuns:

VOLFIED
Hercule
Aladin 1994
Twisted Metal
Feeding Frenzy
Sonic
Un joc cu south PARK
Metin

| EnvyU a răspuns:

Pe pc? hmm As putea spune ca jocurile copilariei au fost pe consola Terminator si SEGA, cele mai tari erau mario, un joc cu olimpice, contract jack, bomberman si altele. Pe pc as zice ca seria NFS, starcraft, warcraft, call of duty, medal of honor, heroes si clar am uitat sa zic fifa 97-98.Mai joc uneori, rar, cand imi aduc aminte de nostalgie.

| AnGel032 a răspuns:

CS 1.6, NFS Carbon, Most Wanted, Underground, Underground 2, Fifa (Nu mai stiu care), REVOLT (Parca asa se numea). Nu mai joc decat 1.6 din toate astea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Metin2:X,a fost primul meu joc si acum cand intru simt nostalgia si chemarea acestei lumi sacre.Desi grafica e vai de ea si nu s-au mai facut update-uri de atat timp, mie tot imi place.Stii,jocul copilariei nu te va plictisi niciodata

| RareşTPUro a răspuns:

Jocurile pe care le-am jucat si mi-au placut, au fost: GTA 1, 2, 3, ViceCity; NFS Underground 1, 2; NFS Hot Pursuit 2; NFS MostWanted; FIFA din 1994 pana la FIFA 2008; Supaplex; Hercules; Castle Wolfenstein; CS 1.6; Tarzan; Lion King; Prince of Persia 1990; Super Mario; Disney's Aladdin (Genesis); Mortal Kombat 4; Prehistorik; REvolt. Dar nu le mai joc. Acestea au fost jocurile jucate de mine in copilarie!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Va salut!

Imi amintesc cu placere de primele jocuri desi au avut si partile sale negative deoarece iti distragea atentia de la multe evenimente sau timp cu prietenii in viata reala.
Jucam Mario, Hercule, Aladin, jocuri de pe cd-uri cu masini sau barbie. Apoi GTA 3 iar ulterior dupa 2-3 ani a aparut internetul in viata mea si suntem intr-o relatie destul de stransa si vom fi cred ca pana la sfarsitul vietii mele! Dar jocurile tale?

| Marian1002 a răspuns:

Tin minte ca ma jucam pe atunci cand aveam Windows XP un joc cu niste pirati....ma rog tare distractiv, m-am mai jucat si Tarzan, Tedi (ceva cu 3 elemente, ma rog), half life 2 (asta ma jucam si 2 ore in continuu ceea ce era mult la vremea respectiva), Grand Theft Auto: Vice City (in asta faceam primele 10 misiuni dupa care ma jucam rendom...) Grand Theft Auto: San Andreas (deja aici am incercat si am si reusit sa fac toate misiunile), si alte zeci de jocuri big grin

| Neacsu_Daniel_Petrisor_1999 a răspuns:

Mario,Hercule,Tarzan,NFS Underground 1, 2.