| fetitafrumoasa a întrebat:

Ce credeti despre jocul outlast dar despre slederman si de ce.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Mie mi-a plăcut cel mai mult Outlast deoarece are foarte multe ''jumpscares'' cum se spune.
Outlast simplu în care tu eşti reporterul nu este atât de înfricoşător. Dar, în Whistleblower unde eşti doctorul care lucra în acel loc este cu adevărat înfricoşător. Multe scene sângeroase şi mai ales acea scenă în care eşti fugărit şi prins de acel nebun care credea că toţi bărbaţii din acel institut sunt femei şi le tăia organele genitale, apoi făcea sex cu ele este cu adevărat de groază.
Mi-a plăcut că acel doctor a trimis un e-mail reporterului nostru din primul joc în care îl anunţa că se întâmplă multe ciudăţenii în acel loc unde se făceau experimente pe pacienţi. Dar, au aflat cei de la conducere de acel e-mail şi l-au lovit pe doctor până a leşinat. Cât era în comă au fost făcute experimente şi pe el. Între timp a ajuns şi reporterul în acel loc. Interesant este că acţiunea are loc în acelaşi timp, dar din alte perspective.
În partea a doua unde eşti doctorul, pe la sfârşit se pot auzi împuşcături. Ştii că în prima parte sfârşitul este ambiguu? Reporterul a fost împuşcat. Ei bine, acele împuşcături se aud în momentul când reporterul este împuşcat de soldaţii doctorului malefic în scaun cu rotile, iar doctorul nostru nu ştia ce se întâmplă deoarece se ascundea. Până la urmă doctorul reuşeşte să fugă şi se urcă în maşină. Se vede că o fantomă îi deschide porţile ca să poată ieşi cu maşina. Acea fantomă este de fapt reporterul pentru că înainte să fie împuşcat, fantoma Billy intră în el ca să trăiască deoarece corpul lui a fost distrus. Iar, fantoma devine reporterul.
Este foarte interesantă povestea, merită jucat jocul după părerea mea.
Cât despre Slenderman, nu mi-a plăcut deloc. Jocul a fost făcut să te sperie mai mult cu atmosfera, dar nu m-am speriat deloc. Am abandonat jocul deoarece m-a plictisit. Mergi prin pădure cu o lanternă să cauţi nişte hârtii lipite de zid scrise de un om fără chip de 3 metri. Nu ştiu ce este atât de înfricoşător la fazele când apare omul fără chip şi eranul are purici şi se aude acel scârţâit enervant de parcă s-a stricat televizorul? Penibil joc, asta este părerea mea. Nici povestea nu prea am înţeles-o, sincer.
Dacă vrei un joc care te sperie mai mult prin atmosfera sa, îţi recomand ''Dungeon Nightmares 2'' deoarece este gratis. Chiar dacă este un joc Indie, grafica este cu adevărat uimitoare! Este şi interesantă povestea oamenilor care locuiau în acel hotel.

| iSwag a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Funda de la mine. happy

3 răspunsuri:
| Blessings a răspuns:

Slenderman este cel mai slab joc, grafica proasta si n-are nici macar un "story", iar, Outlast, mi se pare cel mai calumea joc horror, l-a inceput te speri, dar apoi jocul devine plictisitor si usor de terminat, odata l-am terminat pe tot in aproape o ora.

| Gheorghel a răspuns:

Outlast este un joc horror bine realizat ce nu il recomand copiilor, cat despre slenderman, inca nu l-am incercat.