| Lupu_Stefan_1993 a întrebat:

Ce fac daca nu am sonor si nu am speaker in bara de start. am intrat la device manager la audio... asa
am dat pe plusu ala din stanga si nu e nimic cu semnu exclamarii si auzul nu este pe mut iar boxele sunt bune. am sters din greseala speker si am eroarea 88780078 la winup. as vrea sa ma ajuti daca stii cum.imi zice ceva legat de nillsoft directsound outputv2.6. amveam un semn exclamarii cu galben da am dat sa il dezinstalleze. Pls ajuta-ma. cand dau la run si caut dxdiag si dau la sound nu imi scrie nimic nici la device nici la driver iar la control panel la sound audio nu pot sa dau pe nimic

2 răspunsuri:
| Alex1003 a răspuns:

Poate nu ai driveru de sunet instalat.Cauta iconita de la MyComputer dai click dreapta pe el-->proprietati-->hardware-->device manager-->si cauta sounds, video and game controllers acolo ai driverele instalate sau daca nu acolo apar driverele care trebuie instalate.Bafta.Funda?

| Lupu_Stefan_1993 explică (pentru Alex1003):

Apar da nu este nici 1 de sunet sau audio
era 1 cu semnu exclamarii galben dar i-am dat uninstall. Stii vreun driver pentru informatiile pe care le-am dat mai sus?