| Nucreeed a întrebat:

Ce o sa va cumparati...PS4(400 €) sau Xbox One(500 €)?big grin
Eu merg pe PS4! :X Dupa cate am vazut la E3, SONY e winner iar Microsoft e dead.Tre' sa fii prost sa-ti iei Xbox One mai ales ca suntem din estul Europei si nu avem acces la cele mai multe dintre features.

17 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Eu merg pe PS4 pentru urmatoarele motive:
PS4 are memorie ram gddr5, in timp ce xbox one are gddr3
PS4 are un GPU Radeon cu 1156 procesoare de stream in timp ce xbox one are doar 768
PS4 este mai ieftin

| Elucris a răspuns (pentru bogdan324):

PS4 are memorie GDDR5, iar Xbox One are DDR3, nu GDDR3. DDR3 este optimizat pentru browsing, pentru OS-uri. GDDR5 este optimizat pentru gaming. Nu există unul mai bun decât celălalt.

| An0NiM2014 a răspuns:

OH MY GOSH! Cand te aud ma Infams imi vine sa mor.JUR!
Ai dreptate ca in estul Europei nu avem acces la cele mai multe features de la Xbox One.Dar uitate la asta (daca stii engleza) si citeste! Cei de la Microsoft au facut un Update si toate features-uri vor fi disponibile in toate tarile!
http://news.xbox.com/2013/06/update
Si dc. ai ajuns la concluzia din cate ai vazut la E3 ca Sony e winner? WTF?!
Xbox One e mai bun decat PS 4 deoarece:
1)Are Kinect, care bate cu mult ps move.
2)Xbox One are mult mai multe features. LOL
3)Poti sa compare Microsoft cu Sony? NU!
Ca sa zici ca PS 4 e mai bun ca Xbox One trebuie sa fii Fanboy PS 4.Mai ales ca inca nu au aparut official nici una dintre ele.

| marioS10maryus a răspuns (pentru An0NiM2014):

Frate nu conteaza ce fan esti si marca.(mrg putin si marca ) dar ps4 are caracteristici mult mai bune ca XBOXone, nu are rost sa dai atatia bani pentru xbox one doar ca are kinect(mi se pare o prostie) consola e consola..am avut si xbox 360 si ps3 (si xbox360+kinect ==== risipa de bani) nu mai vorbi daca nu cunosti uitate la caracteristici mai intai!

| Nucreeed explică (pentru marioS10maryus):

Degeaba ii explici la om ca tot n'o sa inteleaga.E xbox fanboy, d'ala.Lasa'l sa'si ea el xbox one c'o sa vada el dupa aia...

| Bitza98COD a răspuns (pentru An0NiM2014):

Prietene esti praf Xbox-ul e un C**AT uitete la procesor placa video rami sa vezi cine castiga fa si tu comparatii de la cap la coada cum ar fi controleru cum este la xbox foarte naspa este foarte simplu cand la ps4 ete foarte frumos foarte confortabil si este foarte tare noul touchpad al acestuia suuper designul xboxuluji al consolei in sine este de rahat este o cutie naspa de gunoi cel de la ps4 este mult mai futurist si atragator + ce ti.am mai zis la inceput despre procesor placa si rami asa ca lasa multi zic asta pentru ca au xbox eu le-am avut pe amandoua si de xbox am fost dezamagit rau se incalzea foarte repede si a trebuit sa ii pun racire prin cooler extern ps a mers perfect fara nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa mai asteptam putin si va apare xbox 720, care bate ps4 la orice, grafica sunet etc

| Nucreeed explică (pentru anonim_4396):

Ce 720, ma?laughingOne si 720 e aceeasi consola de ***.A fost redenumita acum pe final.Asa ca asteapta mult si bine ca n'o sa vina niciun 720...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nucreeed):

Oricum mi mi se pare mai bune xbox-ul mai ales cu kinect

| Edeline a răspuns:

Mie imi zici ca nu am 15 ani si tu inca te joci pe xbox.vezi ce imatur poti fi?

| Nucreeed explică (pentru Edeline):

rolling on the floor)))))))Vezi ce mentalitate inapoiata ai? Uita'te la americani, femeie.Peste 80% din persoane detin o consola xbox sau ps. Dupa ce vin de le munca stiu sa se si relaxeze...nu ca romanu sa se uite doar la TV.rolling on the floorAuzi la ea, frate.Ai mentalitatea aia tipic romaneasca.Nu ma mira deloc.Hai pa!

| GhostKnight a răspuns:

Nenea eu imi cumpar xbox one si din cate am vazut in intrebarea ta...ma faci prost? Si nu pricep de ce trebuie tu sa ii insulti pe aia cu xbox-uri.Bravo tie ca te dai mare cu ps-u tau.

| ToxicMinD a răspuns:

Mai mult ca sigur PS4 tongue parerea mea tongue :d

| BetiT a răspuns:

PS 4, de ce? Uite-te in acest articol http://www.betit.ro/xbox-one-sau-ps4-ce-sa-cumperi/

| Elucris a răspuns:

Eu voi merge cu PC-ul. Adevăratul rege al gaming-ului.

| robyrey63 a răspuns:

PS4 lollaughing am facut deja precomanda la el si la jocurile wach dogs, assassin 4 black flag, battelfield 4, Killzone Shadow Fall

| bossfaby a răspuns:

Ps4 deoarece
-dizain
-calitate
-pret