| adrian120 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest sistem?
Placa de baza MSI 760GM-P21 (FX), socket AM3+
Sursa Floston FL450, 450W, Bulk
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 1GB, GDDR3, DVI, HDMI, PCI-E
Procesor AMD Athlon II x2 2.9 ghz
4 gb ram/ddr3 1333mhz
win 7/32bit
cum o sa ruleze urmatoarele jocuri?
Battlefield3, far cry3, assassins creed 3, gta4,crysis3? vreau detalii despre fiecare cum ar functiona si pe ce setaribig grin
dau funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| swordfish a răspuns:

Placa video sa nu bazezi pe ea ca o sa joace jocurile alea la setari maxime, poate battlefield 3 sa aiba setari mai mari dar la Far cry 3 si crysis 3 setari mai mult pe medium, daca poti ia-ti un Nvidia 450 GTS, am vazut pe Okazii ca este cam 300 Ron, 3 milioane in bani vechi.
Sistemul este bun, dar sa nu-ti imaginezi ca o sa zboare, mai bine te mai uiti pe youtube la niste gameplay-uri, te mai documentezi pe un site ceva, pe criza asta ni iti permiti sa dai banii asa aiurea, sau mai poti sa te duci la un magazin din asta IT de calculatoare si ii zici aluia ba uite asta asta, ce zici de el, se merita?
Sau daca stii pe cineva care se pricepe cerei opinia despre sistemu asta.
Te salut!

| adrian120 explică (pentru swordfish):

Ai mare dreptatewinking
dar crede'ma ca eu ma multumesc cu atatbig grin sunt foarte multumit la banii pe care ii dau pe componente:O foarte ieftine.

| Maryo_4508 a răspuns:

Sal pai sa incepem asa: Gta 4 iti merge perfect, assassins creed 3 merge, si la far cry 3 iti merge dar ram o sa-ti mearga la minime fiindca ram la recomandate iti trebuie 6 totusi as vrea eu sa am PC taucrying