| Fl4sh3rON a întrebat:

Ce servere de romani la minecraft stiti?

218 răspunsuri:
| anonimus22222 a răspuns:

Baga la skipe Mihai Andy ca am eu server de minecraft!

| enax a răspuns:

Mc.xqs.ro e cel mai tare server cu clanuri care sunt in conflict mai mereu, si poti intra intr-un clan, sau chiar in politie si cand vezi 2 clanuri ca se bat le poti da jail sau poti sa urmaresti pe cineva suspect si daca il prinzi ca face ceva ilegal il bagi la jail chiar daca nu esti admin da esti politaiwinking, eu de ex sunt politist si avem o baza destul de maricica, si cand intri intr-un clan iti da armura si arme si mancare, daca intrati pe server ma contactati, ma cheama ytzu pe server...

| TerraRia a răspuns (pentru enax):

Imi dai si ip-ul la sv te rog?

| RobertDarkboy a răspuns:

Nume Server : Web-Gaming Minecraft [RO/EN]
Retea : Web-GamingMC-1... pana la Web-GamingMC-10 ( daca este necesar o sa mai facem )
Parola retea : 1234
Players pe server : Limita de playeri 300 MAXIM
IP Server : 5. 69. 197. 132
Forum : http://web-gaming.wow3.info

| MonrealLuigi a răspuns:

192.168.1.2 e sv-ul meu e fara lag si e PVP mod cu shop si din astea laughing

| MonrealLuigi a răspuns:

Http://www.metincraft2-romania.webs.com
Este un server RPG bazat pe Factions, PvP, iConomy, Clase si Trade Mod...multe alte Pluginuri!
Serverul nu ruleaza 24/24, pentru a rula 24/24 avem nevoie de donatii...intrati pe site pentru mai mult! Serverul este online!

Server IP: 46.214.85.115:25565

| Julian_Xander_1988 a răspuns:

Aici un server Reusit Romanesc!

minecraft.lcsnet.ro

| Mafios a răspuns:

Www.minecraft-romania.com - incearca :)

| Mexy96 a răspuns:

Http://blackboxmc.forumhit.ro/, uitate aici :P

| DonnyZ a răspuns:

Astea-s cu siguranta cele mai bune, mai ales primul:
sv.ro-minecraft.com
fun.minecraft-romania.com

Bafta la joc!; D

| CataLoveBasket a răspuns:

Poow-minecraft.servegame.com

| 26cristi26 a răspuns:

Http://www.wix.com/machinatron/machinatron#! machin'servers intra aici si vezi cele mai tari servere

| anonim_4396 a răspuns (pentru 26cristi26):

Mc.xqs.ro Ip 91.233.106.64 e mod survive este server de mc 1.1 happy este nou trebuie sa mai punem pluginuri happy

| niky013 a răspuns (pentru 26cristi26):

Cine vrea sa joace minecraft sa intre pe acest site:http://www.linkmania.ro/....../index.php
Date: este versiune de 1.2.5 si este deschis 24/24

| Kobek a răspuns (pentru anonim_4396):

Sall man zi si mie te rog cum se num pluginul ala care nu poata sa distruga nimeni ce ai construit u...

| dvdfirstboy a răspuns:

Mc.arth.ro e nr 1

| lucieuro a răspuns:

86.126.18.12:25565! Intrati pe asta! E survival, e romanesc, facem eventuri, admini de treaba, FreeToPlay si PVP doar daca vreti! (mc.stimul.ro)
PS:Momentan merge doar cu IP-ul, deci 86.126.18.12:25565!

| Cristian1313 a răspuns:

Minecraft b-zone este un server frumos de Minecraft 24\7 daca vrei detalii intra http://b-zone.ro/forum/topic/60102-minecraft-game/

| Uigeb a răspuns:

Cel mai nou si cel mai tare server cu cel mai tare spawn din lume: chaosmc.zapto.org.25565
este survival si eventurile nu lipsesc
la 5 online astazi se va face event drop masiv
va asteptam

| Myky1998 a răspuns:

Www.mc-element.hitforum.ro este cel mai tare se cauta admini este cu hamachi dar sunt concursuri si pe facebook cu premii mari si daca strangem 20 playeri hostam :D asa ca intrati si jucati-va! datele le gasiti aici www.mc-element.hitforum.ro

| Deniiss2017 a răspuns:

Mc-jemez.servegame.com cel mai tare server

| Robert_Strauneanu_1998 a răspuns:

SV.MinecraftRomania.ro

| Edy0Edy a răspuns:

Am eu un sv pe hamachi dar playeri sunt lasasti sa supravietuiasca singuri.Fac event daca sunt 5 sau mai multi playeri.Sv:ip:5.196.83.34 si parola:1234567890

| mox4moxi a răspuns:

Am eu sv meu l-am deschis ieri ip :95.76.214.60

| Ionutzuuuu a răspuns:

Am eu in server foarte tare de minecraft. DAi add la ionutz_stelistu207@yahoo.com

| Nemessis a răspuns:

Cel mai tare server ip: mc.arth.ro adauga-l in lista!

| DanoninoIT a răspuns:

Intra pe acesta 5.85.72.131 este cel ma nou server!

| PreduDenis1992 a răspuns:

| masterulyo a răspuns:

Pai am eu cateva mc.alphacs.ro sau mc alphacs.com unu din astia mere

| Danet99 a răspuns:

89.46.82.172:25565 este cel mai tare sv nu te mint serios intra

| Beny95 a răspuns:

Mod : Survival;
Operating system : Linux;
Hosted in Romania;
Forum : www.free-play.ro.

| MaRyMaRy13 a răspuns:

Uite iti dau sv meu de minecraft e roman dar e facut de o zii asa ca poftim 188.173.249.9