| VladuCristianCo a întrebat:

Cine a facut comparati intre windows 7 si 10. Ce windows dintre cele 2 vau mancat mai putine resurse in jocuri in special ram. Deoarece am windows 10 si background (driverele) consuma mult ram.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10, categoric. Pune un screenshot cu task manager sa vedem despre ce e vorba.

| VladuCristianCo explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum sa pun Dar scrie 2, 8gb si scrie 96% la procese si service este doar gta care consuma peste 100mb adica 2, 8gb cum as fie 96% din 6gb

| amogus29328948 a răspuns:

Windows 7 e pentru gaming, Windows 10 e pentru office. Windows 10 are o tonă de procese, ca și Cortana, Notification Center, si acele tab-uri din meniul de start care se rotesc. Pe Win7 Minecraftul merge superb, dar pe Windows 10 au facut altul special doar ca sa manance mai putin RAM. Prefer Windows 7.