| Petrus_Cosmin_1998 a întrebat:

CINE MA AJUTA CU RASPUNSURI RO-RP?
Ce trebuie sa faci atunci cand faci accident cu o masina?
Daca eu am produs accidentul sun la politie si faci roleplay conform situatiei.
Daca sunt vinovat nu il bag in seama pe celalalt player si plec.
Unul din cel care a provocat accidentul va suna la politie, sau dupa caz se vor intelege amiabil, respectiv vor face roleplay conform situatiei.
Care dintre urmatoarele anunturi este corect?
/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.
/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00
/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta
Impreuna cu un amic de-al tau vezi un caracter de femeie pe server, care dintre urmatoarele actiuni este gresita, conform regulamentului:
Ii spun usor, fara sa ma auda nimeni ca am droguri de vanzare
Sa cobor la ea, o intreb ce face, o scot in aceeasi seara la un suc si apoi o jefuiesc si o las libera
Ma imprietenesc cu ea si peste doua zile o violez, fara voia ei
Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
Ai voie sa sari pentru a merge mai repede?
Da,cand vreau
Nu,e non-roleplay
Da, daca ma grabesc
Care este level-ul minim pe care trebuie sa-l are un jucator pentru a putea fi jefuit? Dar tu ce level trebuie sa ai pentru a putea fi jefuit?
Level 5 si Level 3
Level 5 si Level 5
Level 3 si Level 3
In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala?
San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire?
Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor
Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
Ce inseamna Ninja Jack? Este permis asa ceva pe server?
Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Este permis
Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Nu este permis
Atunci cand faci ca un Ninja si incepi sa omori multe persoane. Nu este permis

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

Asa.
Raspunsurile corecte;
1- Unul din cel care a provocat accidentul va suna la politie, sau dupa caz se vor intelege amiabil, respectiv vor face roleplay conform situatiei.

2-/ad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00

3- Ii spun usor, fara sa ma auda nimeni ca am droguri de vanzare

4-Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.

5- Nu, e non-roleplay

6- Level 3 si Level 3 (nu stiu sigur)

7- San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station

8- RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill

9- Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva (Daca faci asta atunci faci Cop-Baiting)

10- Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Nu este permis
Daca nu ai putut sa raspunzi la intrebarile astea iti recomand sa nu te apuci de RP.

1 răspuns:
| Vladlazar a răspuns:

Ma puteti ajuta si pe mine? va rog frumos!

Aveţi voie să faceţi car surf?
Nu, niciodată.
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Da, în toate situaţiile.
Îţi poţi transfera bunurile de pe un cont pe altul?
Nu.
Doar dacă fac o cerere pe forum.
Da, fără nicio problemă.
Ai voie să faci o acţiune ilegală într-o zonă publică între orele 06:00 şi 22:00?
Doar în spitale.
Da.
Nu.
Ce reprezintă termenul de mixing?
Când vorbești în alte limbi în afară de română pe un chat IC.
Când ești întrebat pe chatul OOC ceva și răspunzi pe chatul IC sau invers.
Când spui informații OOC pe chatul IC.
Ce level trebuie să aibă un jucător pentru a putea jefui? Dar pentru a putea fi jefuit?
Level 3 şi 5.
Level 5 şi 5.
Level 3 şi 3.
Ai voie să omori un jucător după ce l-ai jefuit dacă acesta ameninţă că sună la poliţie?
Nu.
Da.
Acesta nu are voie să sune la poliţie.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da.
Ai voie să răpeşti un rang înalt din poliţie?
Doar cu permisiunea Head of Factions
Nu.
Doar cu permisiunea respectivului.
Metagamingul semnifică...
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.
Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?
Da.
Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).
Nu.