| AlexAndrei96 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati. Este vorba despre un joc, mai precis, SAMP (San Andreas Multi Player). Unul din cel mai bun server (Romania Roleplay) este din pacate si cel mai "strict", ca sa spun asa. Ma refer la faptul ca pentru a juca pe server trebuie sa iti faci un cont. Intrebarile nu sunt grele dar este mult de citit. Va rog frumos sa imi scrieti si mie raspunsul urmatoarelor intrebari:

Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill

Daca esti inconjurat de 10 oameni dintr-un gang cu arme periculoase ce faci?
Fac roleplayul necesar si cooperez cu acestia.
Dau /q sau crash.
Incerc sa fac pe Rambo si sa fug.
In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala?
San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station
BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department

In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire?
Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor
Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva

Ce inseamna Ninja Jack? Este permis asa ceva pe server?
Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Nu este permis
Atunci cand faci ca un Ninja si incepi sa omori multe persoane. Nu este permis
Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Este permis

Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.

Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.

Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.

Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru o reclama intr-o maniera RP?
Vand masina Clover an fabricatie 1998, pretul negociabil.
Vand jucari ((Arme))
Vand plante frumoase crescute in sera,cea mai bune calitate de marijuana, contact me!

Ai voie sa ai mai multe conturi?
Maxim doua conturi.
Doar unul.
Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.