| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa invit pe un prieten sa se joace minecraft cu mine pe mapa mea de singleplayer.
Stiu ca trebuie sa activez lan si imi da un port dar nu mai stiu de aici ce sa fac.
Mentionez ca el nu sta cu mine si nu are acelasi net ca mine.
Adică cum sa fac sa ii meargă portul ala?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ca să poți juca prin LAN ai nevoie de un VPN ori vine el la tine și se joacă conectat la rețeaua ta prin routerul tău.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Eu am vazut la cineva ca apasă pe open to lan si ii da lanul si ii merge sa se conecteze si nu stau in acelasi loc.
Si ce e ala vpn si cum il fac?

| Balll a răspuns:

Trebuie să aveți amândoi cont de ixbox.

| anonim_4396 explică (pentru Balll):

Păi eu ma refer la minecraftul de pe pc.