| ionutg7 a întrebat:

Cum imi schimb numele (ID-ul) de Origin? Nu mai stiu ce am scris la intrebarea de verificare. Nu pot schimba numele cu email-ul?

7 răspunsuri:
| PaulNeagu a răspuns:

Unde iti cere sa scrii id-ul poti sa scrii si email-ul. Nu conteaza ce scrii, email sau id. Id-ul nu cred ca poti sa-l schimbi. Bft. cu asta!

| ionutg7 explică (pentru PaulNeagu):

Eu vreau sa schimb id-ul :\

| PaulNeagu a răspuns (pentru ionutg7):

Asta nu poti sad sau... eu unul nu stiu o sa ma documentez... revin edit!

| PaulNeagu a răspuns (pentru ionutg7):

Ok,... cred ca am gasit ce vroiai tu Fara intrebarea de siguranta nu poti schimba numele pe Origin.

1. Deschidere Origin
2. Acceseaza contul tau
3. Editare informații
4. Scrie întrebarea secretă
5. Schimba ID-ul
6. Enjoy!
Daca nu ai inteles perfect din pasii astia uite ce sa faci : te conectezi pe numele tau te duci la profil si dai undeva unde scrie: basic information si dai la edit scrii raspunsul la intrebarea de siguranta si o sa-ti dea acolo sa iti schimbi Id-ul. Daca nu ai selectat o intrebare de siguranta poti sa o setezi inainte de a da EDIT. Bft!

| PaulNeagu a răspuns (pentru PaulNeagu):

Am gasit! Ca sa-ti schimbi intrebarea de securitate urmeaza pasii :
1. Logheaza-te pe contul tau.
2. Da la profil.
3. selecteaza security din stanga.
4. Dai la acount security. Pe butonul EDIT
5. security question si o schimbi!
6. schimbi numele de la profil de la basic information si gata!

| ionutg7 explică (pentru PaulNeagu):

Dar si pentru a schimba intrebarea trebuie sa raspund la cea anterioara sad

| PaulNeagu a răspuns (pentru ionutg7):

Mda... asa e sad nu stiu cum ai putea sa faci sad scuze...