| faverte a întrebat:

Cum pun un paragraf la blog(blogspot) dintr-o postare ma refer unde trebuie sa modific in Editati HTML si ce

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

-Daca vrei ca pe pagina principala sa iti apara doar o parte din articol atunci inserezi 'Insert jump break' acolo unde vrei sa se intrerupa. Butonul arata ca o pagina rupta la jumate
-Daca vrei sa ai o alta casuta in lateral atunci la 'Layout' - 'Add a Gadget' si adaugi ce vrei tu: HTML daca ai cod sau text box daca vrei sa scrii ceva. Chestiile astea vor fi vizibile pe toate paginile.

2 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Depinde:
-daca vrei sa marchezi un citat ai un buton in site (al treilea de la dreapta la stanga). Butonul arata ca niste ghilimele
-daca vrei paragraf nou, pur si simplu lasa un rand liber intre paragrafe
-daca vrei un alineat ca la scoala, atunci apasa butonul TAB de pe tastatura (e chiar deasupra la CAPS LOCK)

| faverte explică (pentru GabyB94):

Nu asta modul cum apar postarile

| GabyB94 a răspuns (pentru faverte):

-Daca vrei ca pe pagina principala sa iti apara doar o parte din articol atunci inserezi 'Insert jump break' acolo unde vrei sa se intrerupa. Butonul arata ca o pagina rupta la jumate
-Daca vrei sa ai o alta casuta in lateral atunci la 'Layout' - 'Add a Gadget' si adaugi ce vrei tu: HTML daca ai cod sau text box daca vrei sa scrii ceva. Chestiile astea vor fi vizibile pe toate paginile.