| TheSkull a întrebat:

Cum vad ce frecventa imi trebuie pentru rami?
Funda

Răspuns Câştigător
| Sephyroth a răspuns:

Daca scoti placutele vechi si pui altele noi nu ai nicio treaba, adica alea noi pot avea orice frecventa vrei. Doar daca vrei sa le folosesti si pe alea vechi si pe alea noi concomitent, atunci ambele placute(vechi si noi) trebuie sa aiba aceeasi frecventa. Funda!

3 răspunsuri:
| sori88 a răspuns:

In manualul la placa de baza sau pe site

| Sephyroth a răspuns:

Descarci si instalezi CPU-Z.
http://www.filehippo.com/download_cpuz

| TheSkull explică (pentru Sephyroth):

Da am frecventa 666 laughing daca vreau sa iau rami cu frecventa mai mare are ceva ca oricum scot placutele vechi
idi dau funda daca raspunzi

| Sephyroth a răspuns (pentru TheSkull):

Daca scoti placutele vechi si pui altele noi nu ai nicio treaba, adica alea noi pot avea orice frecventa vrei. Doar daca vrei sa le folosesti si pe alea vechi si pe alea noi concomitent, atunci ambele placute(vechi si noi) trebuie sa aiba aceeasi frecventa. Funda!