| fihao a întrebat:

Daca imi bag un windows mai vechi gen 98 2000 ocupa mai putin ram? este posibil sa imi mearga jocurile mai bine? am 512MB Ram iar cu windows LAST Xp am liber mai tot timpul 201MB

Răspuns Câştigător
| perry_8917 a răspuns:

Memoria ram nu este ca memoria hard-diskului; ea nu este ocupata, tot timpul variaza, memoria ram iti ajuta calculatorul sa mearga mai repede, toate lucrurile care le faci tu pe calculator se salveaza temporar in memoria ram. Daca iti vei pune 98 sau 2000 nu iti vor mai merge jocuri care inainte iti mergeau, deoarece jocurile noi nu mai au suport pentru sistemele vechi de operare.
Cel mai bine e sa ramai pe XP.