| skirlex a întrebat:

Dau funda, uite seria de la placa mea de baza: MODEL : Connoly CRUS E187242 F2, Asta scrie cand am desfacut unitatea si in aida zicea asa: Dell dimension 5150/e510.Asa spuneti-mi ce piese put sa pun in ea procesor, placa video, ce suporta dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| AbcDaBcDe a răspuns:

Pai in primul rand ca sa iti spunem trebuie tu sa ne sp ui ce DDR are placa ta de baza daca are un DDR 3 si pentru un buget mai mic ti-as recomanda 2gb ram o placa video nVidia geforce de vreo 2gb si un procesor de vreo 3.0 ghz Daca aiun buget mai mare ai. putea sa-ti iei 8 gb ram un procesor i3 3.8 ghz si o placa video mai mare si mai buna
Eu asta consider ca iti trebuie dar trebuie sa spui ce DDR are

| skirlex explică (pentru AbcDaBcDe):

Ok si cum fac sa vad ce ddr are?

| AbcDaBcDe a răspuns (pentru skirlex):

Pai trebuie sa scrie pe pkaxa de baza mai mare DDR 2 sau 3