| Prelipcean_Toni_1996 a întrebat:

Am un pc cu 2 gb rami ddr2 si mi-am mai comandat 2 gb rami dar cand i-am pus am deschis pc-ul si cand sa se deschida tot se dadea restart si se deschide doar daca scot rami cei noi.Ce-i de facut? Rami care ii aveam sunt ddr2 PC2-4300(266MHz) iar cei noi sunt Pc2-4300(533MHz) iar placa de baza http://www.ascendtech.us/......hj054.aspx

3 răspunsuri:
| combinatie a răspuns:

Cumperi alti rami la fel ca ai tai, pentru ca cei noi nu sunt buni/compatibili

| Prelipcean_Toni_1996 explică (pentru combinatie):

De ce nu-s buni?

| Prelipcean_Toni_1996 explică (pentru combinatie):

De ce nu sunt buni?