| Roncea_Andrei_1995 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Imi puteti enumera niste procesoare compatibile cu placa de baza Dell DM051 ( https://www.google.ro/......ps?/search )? P.S: In prezent am un Intel(R) Pentium(R) D 930 CPU 3. 00GHz. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Dupa informatiile care le gasesti pe net nu suporta procesoare mai sus de seria D cum ar fi cele din seria core2duo. Are o placa de baza destul de veche de prin 2005, si se limiteaza doar la procesoare Pentium 4 pe socket 775 si maximul ar fi cele din seria Pentium D. Ca sa-i faci un upgrade la procesor, ar fi recomandat un Pentium D 945 la 3, 2 ghz, dar diferenta dintre ele 2 este aproape insesizabila.