| Storm1X a întrebat:

De curand a aparut upgrate la WIN 10 gratuit, dar pe laptopul meu zice ca procesorul nu corespunde, vreo idee ce as putea sa fac sau cum pot macar sa scap de notificarea din bara de jos?
Multumesc

4 răspunsuri:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Penru a instala windows 10 cerintele minime sunt:

Processor:
1 gigahertz (GHz) or faster processor or SoC
RAM:
1 gigabyte (GB) for 32-bit or 2 GB for 64-bit
Hard disk space:
16 GB for 32-bit OS 20 GB for 64-bit OS
Graphics card:
DirectX 9 or later with WDDM 1.0 driver
Display:
800x600

Probabil procesorul tau nu suporta.

| Storm1X explică:

Configuratia laptopului este procesor i5, 8gb ram si placa video cred ca de 2 laughing am incercat si de la Microsoft si tot nu merge thinking

| owneriest a răspuns:

Win10 este doar pentru sp1(service pack 1)asteapta pina o sa fie pentru sp2

| robogdan a răspuns:

Ar mai fi o varianta dar nu pot sa iti garantez ca merge, sa descarci windows 10 de pe site-ul de la Microsoft si sa ii faci instal ca oricare windows.