| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa vand un desktop(cred ca-i vorba despre calculator daca nu incurc, desktop=monitor) si un monitor, este vorba despre:
1.Sistem Desktop Serioux Extreme V9, cu procesor Intel ® CoreTM i5 2400 3. 1GHz, 8GB DDR3, HDD 1TB, ATI Radeon HD 6770 1GB: http://www.emag.ro/......EY80TBBBM/

Doar ca este de la Asus, eu l am achizitionat in 2012 cu 2.699, 99 cu tot cu tva fara tv ar ajunge pretul la 2.177, 41. Am nevoie de bani si pur si simplu m am tacanit este okay calculatorul, gaming alea alea. Merge super bine. Pot spune ca am facut un mic infarct la prima vedere acum cativa ani. El arata bine nici macar nu l-am prea folosit atat de des, arata bine mna oricum carcasa este alta. Are luminite albastre in lateral pe partea dreapta.

2. Si un monitor de 27 inch de la LG, LED care acum a ajuns la pretul... undeva in jur de 1074 lei cu tot cu tva. Eu am dat vreo 1200, infine. Rezolutia este de 1920x1080, cam mica in comparatie cu inch:)) dar arata bine ii chiar fain monitorul.

Clar! Imi doresc enorm de mult sa le vand pe OLX spre exemplu. Bineinteles, tastatura inclusa:)
Dar vreau sa stiu tinand cont de anul lor de fabricatie 2012 si toate cele de mai sus. La mana a 2, cam cat ati cere voi pe acestea:)

Dau fundtizaa:):P (am ales categoria deoarece pun pariu ca vor intra mult mai multi aici decat la "Tehnologie".

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai avut mare dreptate, nu a intrat nici dracu, TPU nu este site de vinzari/cumpărari anunturi, pune l pe olx, dar nu i ti va da nimeni cît ai dat tu pe el cind l ai facut, iar asa ca un sfat, vara nu gasesti clienti pe olx, vara toti i si string bani de concediu. In preajma Craciunului se pot vinde lucruri pe olx, ca atunci tot omul caută cadouri, si daca tu ai un pret bun la calculator, sau unul negociabil, vei fii sunata de cei care caută un cadou frumos de pus sub brad, dar de obicei lumea caută tablete sau laptopuri de dat cadou, cei cu bani bineinteles, cei care nu au bani se multumesc cu vechiturile care le au si care inca functionează, sau i si i au second hand, descktopurile adică unitate plus monitor le vinz foarte greu, ca astea sunt calculatoare de birou, lumea caută laptopuri si tablete, dar acum in perioada asta, iulie- septembrie șansele sa vinzi ceva pe olx unt zero. lumea este la mare, banii acolo se duc, la cazare in hotel, mincare distractie bere mici, gagici.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pff. L am vandut dejawinking ce ti-s-a sculat sa raspunzi acum la intrebarea asta, tu n-ai creier dudelaughing))

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cît si unde la i vindut

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu iti multumesc frumos, oricumhappy daca as fi stiut ca l-ati vrut Dvs...happy 650 am cerut pe elbig grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ron*

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am nu vreau.