| Coffee_Red_1994 a întrebat:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3182792/
Ce parere aveti? Sunt compatibile? Si nu vreau sugerari vreau doar sa mi se spuna daca am toate mufele si toate componentele sunt compatibile

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Este totul compatibil. Eu as merge pe sursa asta https://www.pcgarage.ro/surse/corsair/new-vs-series-vs450/
Este de 450W dar duce fara probleme! In locul i3-ului as lua un Pentium g4560. Pentru ce sa dai dublu pentru un i3? Pentru 3-4 fps in plus? Nu te gandi "Pffff...Pentium". Cu restul de bani mi-as lua un gtx 1050 mai ales ca este o super reducere acum. Un cablu HDMI pentru conectarea monitorului si asta e! Un sistem care duce orice!

| Coffee_Red_1994 explică (pentru marian37):

Cu un pentium imi fa face dropframuri dupa un timp de asta am ales un i3, oricum mersi de raspuns FUNDA

| marian37 a răspuns (pentru Coffee_Red_1994):

Atat pentiumul cat si i3-ul vor avea drop frame-uri din cauza celor doua nuclee fizice. Nu te gandi ca daca ai intr-un joc 60fps va scadea totul la 10. Nu, scade cu 10-20 fps, aproape insesizabil.