| Davidddd a întrebat:

Incerc de cateva zile sa joc minecraft, si nu merge cand intru in el imi da o eroare scrie asa :
'Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.'
L-am unnistalat l-am bagat din nou si nu stiu ce are, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| uncopil123 a răspuns:

Nu ai calculator destul de bun, mai exact ai placa video onboard si asta duce la lipsa openGL, chiar daca minecraftul pare un joc "arhaic" totusi ai nevoide de un calculator cat de cat decent laughing

| Davidddd explică (pentru uncopil123):

Am pentium r dual-core CPU 4 gb memorie rami
placa video de 1700 si ceva gb...