| GabiGustheru2 a întrebat:

Nu imi merge minecraft-ul pe laptop.
Tot imi apare:"Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers".
(o eroare).
Imi puteti spune se sa fac?

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Hei! Pentru aceasta eroare, incearca sa-ti faci update la driver-ul placii video. Pentru a face asta scrii pe google modelul placii video si langa el scrii drivers. Dupa ce ai facut asta, incearca sa-ti fac update la Java. Doar cauta-l pe net, e simplu de tot. Daca nici asa nu merge, iti recomand sa incerci alt joc pentru a vedea simptomele. Bafta!

1 răspuns:
| Styleboss a răspuns:

In acest caz descarca java si daca tot nu merge inseamna ca ai o problema cu placa video