| cocowx a întrebat:

Nu imi merge nuci-un joc cu grafica 3d pe pc. Am instalat placa video de mai multe ori si tot nu merge. De exemplu la minecraft scrie: "bad video card drivers", iar unele jocuri nu pornesc si dau eroare. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Uite si un link de pe youtube cum se rezolva aceasta problema.
Placa video creca este instalata iar tu cand ai mai vrut sa o instalezi din nou creca nu mergea ca o aveai instalata.
http://www.youtube.com/watch?v=zsO2_jxyCfo

| anonimguy3 a răspuns:

In primul rand *** cum sa instalezi placa video aia nu se instaleaza si in al doilea rand ori ai windows xp si placa ta video oricum e praf poate iti bagi windows 7 poate e altfel, daca nu poate iti iei un PC mai bun ca nu cred ca nu mai placa video e de vina.

| klausp33d a răspuns:

Presupun ca ai windows xp si de aceea instaleaza windows 7 si el is ia toate driverele automat si iti va merge FUNDA!