| PisicaNazdravana247 a întrebat:

Nu stiu de ce cand incerc sa instalez optifine sau forge pe mc imi da sa selectez cu ce sa deschid cum sa rezolv ca e enervant ca nu ma pot juca cu prieteni

Răspuns Câştigător
| KlibrDM a răspuns:

Pentru Forge descarci installer de aici https://files.minecraftforge.net
Dupa ce l-ai instalat, in launcherul minecraft, daca nu ma insel trebuie sa alegi profilul Forge apoi pornesti minecraft-ul si iesi din el.
Descarca Optifine de aici, https://optifine.net/downloads, dupa ce l-ai descarcat, apesi Windows Key+R, scrii %appdata%, dai run, intrii la. minecraft, si copiezi optifine-ul descarcat in folderul mods.

| PisicaNazdravana247 explică (pentru KlibrDM):

Pai nu merg instalate

| KlibrDM a răspuns (pentru PisicaNazdravana247):

Forge e un.exe, ce iti zice cand incerci sa-l deschizi?

| PisicaNazdravana247 explică (pentru KlibrDM):

Ceva ciudat... cand nu merge sa instalez optifine merge forge mersi mult!

| PisicaNazdravana247 explică (pentru KlibrDM):

Doar ca nu gasesc modul optifine ca toate ma dau pe siteu oficial

| KlibrDM a răspuns (pentru PisicaNazdravana247):

Ce versiune de minecraft folosesti?