| ExtreamL4D a întrebat:

Sal all. Vreau sa va intreb pentru FreeBSD daca vr sa bag un server files eu il am.vdi trebuie sa il fac.tar.gz sau doar.tar? Si daca da cum? Sau cum trebuie procedat sa il bag?

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Iti trebuie Virtualbox si trebuie sa il instalezi.
Si dai pe Creare[New] (scrii numele si alegi BSD si dai Next.
Alegi cati Mb sa contina servarul si dai Next.
Alegi ultima de jos:Use an existing virtual hard driver file
Si te duci unde ai servarul si dai click pe el si dai Create.

| ExtreamL4D explică (pentru Mihail2020):

Da dar eu am dedicat cu FreeBSD si vreau sa pun sf pe el dar e.vdi si nu trebuie.tar.gz? Asta vr sa situ cum il fac.tar.gz si daca merge.vdi