| andreiutzul2 a întrebat:

Sal,TPU,acum 1 zi am instalat windows 7 home premium 32 bit.
Problema este cu jocul Minecraft care imi da o eroare:
Bad video card drivers. Am incercat tot felul de metode cu update driver...dar tot n-am reusit. Ideea este ca nu am placa video dar pe windows xp imi mergea minecraft-ul.
Va rog, ajutati-ma...straight face
La ce functioneaza dau funda.
EDIT: Am chipset Intel gma 900.

10 răspunsuri:
| Rares5 a răspuns:

Minecraft nu ruleaza pe windows 7 doar pe xp

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft

| Rares5 a răspuns:

In legatura cu jocul tau, am mai cautat si se pare ca ruleaza si pe 7,

http://ecerintedesistem.blogspot.ro/......ments.html

am observat ca cere memorie video 512.

| Rares5 a răspuns (pentru Rares5):

Ciudat joc, este prima data cand obsev ca daca consult mai multe site-uri rezultatul difera in privinta cerintelor de sistem

http://www.gameway.ro/......istem.html

| NeneaToaster a răspuns:

Pentru toti ce zic ca nu ruleaza pe W7, este fals
Imi merge perfect pe W7 Home Premium

| Geokgian a răspuns:

Cauta pe google 3DPchip si iti da driveru de la placa viideo ia-l de acolo si sigur o sa iti mearga ca am avut aceiasi problema.

| cenationvaly a răspuns:

Ai salvat toate driverele de pe windowsul precedent?

Daca nu. asta s-ar putea sa fie problema,, si asta ar putea fi o problema...tongue TREBUIA SA CREEZI O ARHIVA CU DRIVERELE PRECEDENTE

| andreiutzul2 explică:

Am incercat 3DPchip, dar degeaba, zice ca driverul nu este pentru acest OS.
Cred ca trebuie sa instalez din nou xp...problema este ca se misca mai greu pe xp si de aceea vroiam sa mearga pe 7.
Calculatorul meu: Hp Compaq dc5100 mt
Procesor 2.79 ghz
RAM: 760 mb
am aflat de curand ca am placa integrata de 128 mb...ar trebui sa mearga, daca mai aveti ceva sfaturi astept.
Ms tuturor celor care au raspuns.

| Andrei_Gocan_1991 a răspuns:

Incerci in zadar ca minicraft nu e optimizat pentru windows 7

| denyss123 a răspuns:

Incearca sa instalezi din nou windows-ul si driverile de cd care ti le-a dat cand ai cumparat pc Sper sa-ti fie de ajutor

| denyss123 a răspuns:

Instaleaza din ou windows si driverele du pa cd