| Seby1994 a întrebat:

TPU. am o mica problema. de curand am achizitionat o pl. video de 512 mb cu 128 bitt second hand. am obs ca de o vreme are pc-ul niste laguri ca o pl de 64 bitt. ce sa fac? am instalat din nou driveru si degeaba. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Transmite-i din partea mea ca e un bou cu cabina! W7 pe 64 de biti ocupa mai mult spatiu atit pe disc dar nu asta e buba, programele si driverele pe 64 de biti ocupa mai mult spatiu in memorie. Zi-i sa puna draq mina pe sapa, poate acolo face mai putine prostii!
Daca zici ca ai gasit un driver... tare mi-e ca tu nu aveai driveru' video instalat cum trebuie, sau te jucasesi pe-acolo si il dadusesi cumva peste cap. Mdah...

6 răspunsuri:
| TheGuyWithBeard a răspuns:

Sunt sanse ca procesorul tau sa fie destul de mic pentru aceasta placa video, nu stiu imi dau si eu cu parerea thinking

| KodrutZ a răspuns (pentru TheGuyWithBeard):

Daca nu stii atunci de ce te bagi ca musca in lapte?
@Seby1994: INVATA SA PUI INTREBARI! Presupun ca nu ai 3 ani. Si fiica-mea la 3 ani si citeva luni e in stare sa puna o intrebare! Zi ce placa video e aia, ce sursa ai, ce versiune de Windows, ce jocuri joci/la ce rezolutie, si sa nu uitam si de procesor/ram.

| Seby1994 explică (pentru KodrutZ):

Am pl. video nVIDIA geforce 9600 gt, 512 mb, 128 bitt alimentare pe sursa, procesor Intel core 2 duo de 1. 8ghz. windows 7 ultimate 64 bitt, 2 gb ram. ma jucam nfs most wanted la rezolutie de 1024x768 si se vedea perfect. dupa 2 sapt. a inceput sa aiba lag-uri in ultimu hal. sa fie de la pl video sau altceva?

| KodrutZ a răspuns (pentru Seby1994):

Cine e RETARDUL ORDINAR care ti-a pus W7 Ultimate 64bit pe configuratia asta? Omoara-l. Posibil sa ai probleme cu racirea/alimentarea placii video, posibil sa fie vreun virus-ceva. Verifica temperaturile. Poate fi chiar un hard disc care a inceput sa dea rate-uri cauza.

| Seby1994 explică (pentru KodrutZ):

Cre ca e hdd-ul. cat despre win 7 pe 64 bitt mi l-a pus un baiat destup de priceput la pc-uri si mi-a zis ca chiar daca am doar 2 gb ram, viteza de transfer e mai mare pe 64 bitt decat pe 32 bitt

| Seby1994 explică (pentru KodrutZ):

App am gasit un driver si la instalat si astazi m-am jucat iar nfs mw la rezolutie 1280x960 si nu am mai avut nici o problema.

| KodrutZ a răspuns (pentru Seby1994):

Transmite-i din partea mea ca e un bou cu cabina! W7 pe 64 de biti ocupa mai mult spatiu atit pe disc dar nu asta e buba, programele si driverele pe 64 de biti ocupa mai mult spatiu in memorie. Zi-i sa puna draq mina pe sapa, poate acolo face mai putine prostii!
Daca zici ca ai gasit un driver... tare mi-e ca tu nu aveai driveru' video instalat cum trebuie, sau te jucasesi pe-acolo si il dadusesi cumva peste cap. Mdah...