| Emy007 a întrebat:

Sall am probleme la Minecraft cand intru imi apare o pagina alba cu BAD CARD Drivers. Daca imi spuneti cea mai simple varianta sa-l repar si repede DAU FUNDA!
Am laptop, windows xp.

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.

This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------

Generated 4/20/13 5:57 PM

-- System Details --

Details:

Minecraft Version: 1.5.1

Operating System: Windows XP (x86) version 5.1

Java Version: 1.7. 0_21, Oracle Corporation

Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation

Memory: 414204800 bytes (395 MB) / 518979584 bytes (494 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB)

JVM Flags: 2 total; -Xms512m -Xmx1024m

AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used

Suspicious classes: No suspicious classes found.

IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0

LWJGL: 2.4.2

OpenGL: ~~ERROR~~ NullPointerException: null

Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.

Type: Client (map_client.txt)

Texture Pack: Default

Profiler Position: N/A (disabled)

Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo. java:52)

at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay. java:185)

at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)

at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:235)

at avv.a(SourceFile:56)

at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:507)

at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

--- END ERROR REPORT ce6dd380 ----------

5 răspunsuri:
| MihneaIsBack a răspuns:

Salut!
Ai nevoie de programul java, iar apoi de un driver potrivit pentru PC-ul tau care merge la minecraft.
Succes!
Îți voi spune câteva „secrete" ale site-ului:
Anonim-
Cei care răspund sub numele „Anonim" și-au șters contul sau întrebările.
Pentru a pune o întrebare „anonimă" trebuie să o ștergi după ce primești minim un răspuns.
De asemenea, dacă vrei să răspunzi ca „Anonim", trebuie să îți ștergi contul.

Fundă - Când pui o întrebare, utilizatorii site-ului TPU.ro îți vor răspunde.
În dreapta răspunsul apare o cocardă cenușie. În momentul în care pui mouseul pe ea, aceasta se face portocalie. Apeși click pe ea și îți va apărea întrebarea „Sigur vrei să declari acest răspuns câștigător"- (să dai fundă), apeși „Da".
Funda se oferă la răspunsul pe care îl crezi tu cel mai „de folos" și cel mai inteligent. Această fundă este un fel de mulțumire și valorează 100 de puncte.
Mai multe vezi aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Senior - Pentru a deveni utilizator senior trebuie să îndeplinești simultan:
- 5000 de puncte adică echivalentul a 100 de răspunsuri
- 10 zile de la înregistrare.
De asemenea, rangul de senior are și următoarele facilități:
- poți vorbi pe Chat
- să trimiți mesaje private
- să votezi
- să raportezi anumite răspunsuri.
Mai multe detalii pe : http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
De asemenea, după ce ai obținut senior poți deveni Expert. Pentru a deveni Expert trebuie:
- să fii activ
- să ai 500 de funde
- să ai cât mai multe răspunsuri folositoare și inteligente.
Există și un rang după Expert, Userul Anului.
Poți deveni userul anului odată ce ai obținut rangul de Expert. La o anumită dată se va vota. Vor fi aleși 30 de Experți, iar ceilalți useri, vor vota.

| Emy007 explică (pentru MihneaIsBack):

Mersi mult pentru raspuns, daca imi zici driverul iti dau funda

| MihneaIsBack a răspuns (pentru Emy007):

Http://www.minecraft-romania.com/......ft-t6.html
Vezi pe-aici.
Cu driver nu am cum să te ajut.

| AlinnJe a răspuns:

`Simplu laughing

Start -> Windows update -> Select updates -> Optional sau importante nu mai stiu si alegi pentru nVidia/radeon ce ai tu si dupa iti iei java.
Funda!

| AlinnJe a răspuns:

Pai nu avem cum sa-ti spunem driver-ull atata timp cat nu ne-ai spus numele placi straight face.