| Dimitrix a întrebat:

Cand ma joc minecraft imi merge de obicei cu 25-30 fps, dar cand pornesc fraps imi merge cu vreo 9-11 fps si ma enerveaza. Cum fac ca atunci cand filmez sa imi mearga mai repede minecraft (java e la ultima versiune)?

Răspuns Câştigător
| Andy2013 a răspuns:

Instaleaza fraps 3.5.9 sau mai mare si instaleaza-ti modul optifine pentru performanta mai mare. Funda?

| Dimitrix explică (pentru Andy2013):

Am deja optifine si fraps 3.5.5

| Andy2013 a răspuns (pentru Dimitrix):

Inseamna ca ai FPS prost

| Dimitrix explică (pentru Andy2013):

Cand nu e fraps pornit am 25-30 fps si cand nu e incalzit laptopul am 40-50fps

| Andy2013 a răspuns (pentru Dimitrix):

Atunci nu stiu...trimite un SMS cu id-ul tau de mess si te voi ajuta happy

| Andy2013 a răspuns (pentru Dimitrix):

Pardon, un mesaj...m-a luat valu

| Dimitrix explică (pentru Andy2013):

De unde SMS ca nici nu iti am nr de tel LOL laughing

| Andy2013 a răspuns (pentru Dimitrix):

Ti-am explicat ca m-a luat valu...

10 răspunsuri:
| Pooshtyu a răspuns:

Asa imi face si mie, trebuie' sa-ti iei procesor mai bun sau mai multi GB RAM.

| Dimitrix explică (pentru Pooshtyu):

Da frate da eu am laptop si ma complic mai rau... nu este nici o solutie de asta de setari etc?

| Pooshtyu a răspuns (pentru Dimitrix):

Nu e, scuze.
Incearca CCleaner, Advance System Care altfel n-ai cum.