| TDavid12 a întrebat:

Sall TPU! Ieri antivirusul meu (kaspersky) a detectat un cal trojan, am încercat sa il sterg dar în mare parte nu a sters tot iar după am apelat la tdsskiller, si a detectat virusul si la sters dar după cum eu nu am incredere în antivirusurile acestea am instalat Malwarebytes iar acesta a detecta si a sters 140 de virusuri... Întrebarea mea este, cum îmi dau seama daca acel cal trojan e încă in pc-ul meu?

3 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Dacă ai mai mulți antiviruși instalați în pc, atunci s-a rezolvat problema! rolling on the floor

Dacă ai 2 sau mai mulți antiviruși instalați simultan în pc, nu doar că apar conflicte între ei și nu își pot face treaba cum trebuie, dar se și detectează uneori unul pe altul ca fiind viruși... rolling on the floor
Plus de asta minim 2 antiviruși activi simultan îți îngreunează destul de mult pc-ul!

Lasă doar un Antivirus în care ai încredere pe pc și nu mai umbla la el!
Eu unul folosesc ESET Smart Security 9 și nu am avut nici cea mai mică problemă până acum, îl recomand cu încredere! ^.^

| Adrian926a a răspuns:

Daca ai windows 10 dezinstaleaza toate antivirusurile pentru ca nu ai nevoie si nu mai descarca toate prostiile de pe net

| TDavid12 explică (pentru Adrian926a):

Am Windows 8.1 :\ Si virususl l-am primit cand am descarcat un program de pe softpedia sad Virusul se numeste Heur:trojan.Win32.Generic,am citit pe net ca cica nu ar fi un virus ...acuma chiar nu stiu ce sa cred...