| nimikutza a întrebat:

Vreau sa imi iau un PC nou si ma intrebam daca pot juca jocurile acestea:GTAIV,FIFA 14, NFS WORLD,CS:GO, Hitman 4sau 5, FIFA 15 si Far Cry 3 sau 4 pe acest PC http://www.altex.ro/......hics-linux sau macar sa ma ajutati cu o configuratie ca sa il iau pe piese tot in banii acestia.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru gta vice city o fi bun dar pentru jocurile de mai sus doar in basme. ia-ti ceva pe piese nu prostii de pc ca cel din link

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% nu o sa poti juca. Mai bine iti iei un calculator la mana a doua de pe diabloscomputer.ro (firma serioasa, te asigur. garantie 6 luni.) unde calculator la mana a doua e: "Calculatoare sunt grad A+ si prezinta aceeasi calitate ca si cele refurbished : sunt de 3 ori testate, sunt curatate/reconditionate si ambalate corespunzator.Eticheta second hand este data de lipsa licentei windows 7 preinstalata si nu de aspect sau uzura." happy Adica iti poti lua ce ai zis tu mai sus de 2 ori mai ieftin sa zicem si mai ai bani si de o placa video happy

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu, nu iti merge gta iv si jocurile noi aparute, acea placa video e integrata adica nu-i buna deloc. CS:GO o sa-ti mearga, dar nicidecum la setarile maxime.

| AndreiSaigo a răspuns:

PC-ul ala e foarte slab.Mai strange inca 500 de lei si iti poti lua ceva decent pentru gaming, bineinteles pe piese.

| Dominus94 a răspuns:

Nu ati va merge, deoarece placa video este integrata,

| nimikutza explică (pentru Dominus94):

Dar daca ii iau o placa video de 1gb?