| Iordan_Cristi_1996 a întrebat:

Sallut varumiu mi-a zis sami reformatez calculatorul deparece atunci cand apas ctrl+alt+delete si apasa pemanager activitati arata 67 procese si cica e supra incarcat si ce se intampla daca apas inchidere procese... se reformateaza?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Varul tau habar nu are ce vorbeste!
Procesele vin de la toate cate ai instalat pe pc, programe, jocuri etc.
Deci daca închizi un proces, programul de la care apartine NU va mai functiona!
Daca vrei sa nu ai atatea procese in uz mai dezinstaleaza cate ceva care crezi ca nu prea il folosesti, DAR NU trebuie sa formatezi pc-ul! happy
Deci : daca se misca bine pc-ul tau atunci e totul OK! Bafta!

| Iordan_Cristi_1996 explică (pentru lpavel):

Si atunci pentru ce se formateazaa un pc?

| lpavel a răspuns (pentru Iordan_Cristi_1996):

Când ai virusi, când nu iti merge bine pc-ul etc. Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Dezinstaleaza-ti ( programe ) ce nu folosesti din control panel sectiunea uninstall a program, si o sa-ti mai dispara din procese.

| RaduTN a răspuns:

Nu se formateaza, daca opresti un proces, programul caruia apartinea procesul se inchide.

| Pasca_Andrei_1990 a răspuns:

Varu-tu zice prostii, nu poti reformata inchizand procese, daca vrei sa nu mai ai atatea procese du-te in startup si sterge de acolo tot ce nu vrei sa iti porneasca odata cu computerul