| AAAdelin a întrebat:

Salut, am avut instalat windows 7, dar am bagat din nou windows xp pentru ca pe 7 nu imi mergeau jocurile(din cauza driverelor cred ). Ce parere aveti de windows vista? Este un windows bun? Credeti ca o sa imi mearga jocurile pe el ( cand spun jocuri ma refer la jocuri 2009 si mai sus ) Astept raspunsuri! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| IAmAnonim a răspuns:

Ferestete de el ca de satana, vista este un windows foarte esuat mai bine ai ramane la xp (nu consuma mult si merge si jocurile acum depinde di de sistemul tau

| AAAdelin explică (pentru IAmAnonim):

Deci tu spui ca vista nu e bun de nimic?
Pai si de ce asa de gasit, am dat o cautare la windows 7 pe google si am dat peste rezultate cu windows vista de sa te saturi.

| M1hai a răspuns:

Ramaii pe XP in primul rand ca consuma putine resurse si e bun, Vista e prost si consuma multe resurse msi multe decat windows 7

| droopyy a răspuns:

Windows Vista -dupa parerea multor utilizatori - este un "esec" ca sa zic asa.
Nu ti-l recomand.Ramai la clasicul XP...
Nu stiu de ce nu iti merg jocurile pe win7... oricum.