| SmokeAir a întrebat:

Am o placa video Amd HD 4850 de 512 mb si 256 biti si as vrea sa stiu daca se poate compara la un joc cu o placa video de 1 gb si 128 de biti dar sa aiba acelasi ram si acelasi procesor.

Care dintre acestea credeti ca sunt mai bune?

Multumesc

1 răspuns:
| ZeroDiferit a răspuns:

Daca ar fi sa facem o comparatie simpla intre memoria unei placi si o farfurie cu supa, si dintre busul placii cu o lingura, o sa intelegi ca nu numai ca o poti compara ca egala, ci o sa ti dai seama ca poate fi superioara.