| Alecs24 a întrebat:

Salut..Am si eu o problema cu o placa video ati radeon hd2600xt
de curand am schimbat-o de pe pc-ul fratelui meu (msi mersi-7519, 2gb ram, 250 hdd, cpu 2, 8 dual core, sursa 400w)
pe pc-ul meu (asrock h61m-vs,4gb ram, 2, 7 dual core, sursa 500w, 500 HDD), a mers o seara m-am jucat ets2 si apoi am vrt s o pun la el, pana s o pun la el am vrt s pun un coler, am montato cu colerul(ventilator normal...)pornea doar biosul si apoi scria no signal, am scos colerul si am pus racirea ei stock, se incarca biosul cateodata, cateodata mai ajungea pana pe desktop si disparea semnalul(daca ii dadeam rs pornea iar cateva sec apoi iar disparea semnalul)am dus-o la un prieten mi-a schimbat4 condensatori(2 dintre ei i-a pus mai mari c nu avea)a pornit apoi am adus-o acasa s-a jucat ratemiu 2 ore minecraft si s-a blocat, apoi i-am dat restart sa mai incarcat odata windowsul si a disparut semnalul si de atunci nu se mai aprinde a fost testata pe ambele pc-uri...Ce pot sa ii fac cum sa o repar(am bagat-o o data la cuptor) DAU FUNDA

3 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Cum sa bagi placa video la cuptor?

| Alecs24 explică (pentru alii98):

Pentru a se lipii circuitele intrerupte.....se face si la sevice asta

| alii98 a răspuns (pentru Alecs24):

Poate ca ai bagat tu mai multa caldura