| Burnaz_Marian_1999 a întrebat:

Salut am un laptop Toshiba cu i3 si placa video AMD Radeon Graphics de 1GB si am o mare problema.Nu de mult am cumparat un Fifa 15 pentru PC si are lag foarte mare.Prima data am pus totul la maxim si avea un lag infernal apoi am pus cea mai slaba rezolutie (1280x720,windowed,rendering quality :Low, MSAA Option: off si lock to 60fps ) si tot are lag(nu la fel de mare si enervant ca inainte dar are momente cand sacadeaza foarte mult si nu isi revine foarte repede).

Ce pot face sa ma pot juca Fifa 15 fara probleme? Ajutor va rog!

6 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Inainte sa cumperi un joc uitate la cerinte. Procul nu e destul de bun si nici placa video. Daca aveai configuratia asta la calculator nu laptop mergea perfect. Ps laptopurile nu sunt de gaming.

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru Hitback):

Deci nu pot face nimic sa mearga? (daca nu perfect macar sa nu mai sacadeze asa mult )

| Hitback a răspuns:

Sper sa nu te superi ca iti zic dar chiar nu poti sa te joci fifa 15 pe laptop. Are cerinte mult mai mari decat ofera laptopul. Daca chiar vrei sa joci mergi pe varianta cu calculatorul. Un i3 minim sau un amd phenom sau fx si o placa video gen gtx 650 sau r9 250x si merge.

| LaLooxD a răspuns:

Pai Fifa 15 nu e cine stie ce joc vechi.Placa video e slabuta, nu stiu cati rami ai, dar probabil ca ai 4, nu?

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru LaLooxD):

Da memoria RAM este de 4GB
Deci?

| Burnaz_Marian_1999 explică:

Pe internet ls cerinte scrie :

Fifa 15 – Cerinţe de sistem minime
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2. 4Ghz
RAM: 4 GB
Graphics: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
Sistem de Operare: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
15 GB spatiu pe disk

Fifa 15 – Cerinţe de sistem recomandate
CPU: Intel i5-2550K @ 3. 4Ghz
RAM: 8 GB
Graphics: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
Sistem de Operare: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
15 GB spatiu pe disk

Eu am undeva intre cele 2 cerite deci ar trebui sa mearga!