| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care e diferenta intre "torque" si cai putere? Aici ma refer la jocuri si anume NFS, la motor exista aceasta optiune, cum ar fi la transmisie ori mai multa acceleratie or top speed, prin diferenta vreau sa spun ce face daca am mai mult la torque, sau la cai putere.PLZZZ FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xForSpeedx a răspuns:

Eu am jucat toate nfs-urile posibile in afara de cel nou care iti cere placa video de 3, 5 GB si ramu 5 GB dar la orice nfs care l-am jucat "torque" iti da acceleratie, ca la top speed trebuie sa pui spoilar body praguri eleron fata, spate

deci asa dar si prin urmare torque iti da acceleratir

1 răspuns:
| Alek123 a răspuns:

Cai putere - Top Speed
Torque - Acceleratie

happy Crede-ma.