| picuta a întrebat:

Sunt fata si vreau sa va spun ca daca fac degetica 1 sau de 2 ori pe zi se poate intampla ceva? Si exista vreo diferenta daca fac degetica sau nu (ma refer la aspect)?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E ok, doar mare atentie lala igiena manuala sa fie impecabila, altfel te poti infecta destul de usor!
Si e valabil si daca iti face altul!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cade curentul, se decongeleaza frigiderul, atentie vei consuma mincare stricată, o sa stai nonstop pe bud@

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te afecteaza deloc nici pe tine si nici "pasarica" ta nu va fi afectata in vreun fel de la degetica. Masturbarea de fapt este benefica deoarece prin degetica se pregatesc muschii vaginului care devin elastici si alungiti suficient incat dezvirginrea sa se produca mult mai usor si de obicei fara durere. De asemenea iti explorezi si cunosti corpul in deamanunt si la fel si zonele erogene in vederea inceperii vietii sexuale la momentul oportun. Citeste urmatorul material ca sa te convingi de cele descrise mai sus : http://bravonet.ro/blog/de-ce-este-benefica-masturbarea/2013/12/10/ Sanatate si masturbare placuta in continuare.

| mihai69 a răspuns:

Da - se poate, că doar pentru asta o faci, nu? vei simți cel puțin unul sau două orgasme.
Aspectul organelor genitale nu diferă între persoanele care se masturbează și cele care nu o fac.

| Lorena7712 a răspuns:

Ce sa se intample? Nu ti se intampla nimic, stai linistita.

| weirdfirefly00 a răspuns:

@aleku22 cred ca daca bagi de 3-4 ori pe zi iti cam amorteste treaba, e cam mult totusi adica, parerea mea. rolling on the floor

@picuta in cazul tau e ok o data pe zi, nu iti fa griji, nu esti o obsedata sau ceva.

| aleku22 a răspuns:

Nu se intampla nimic ca, si la barbatine masturbam de 3-4 ori pe zi deci daca îti produci singura orgasme si te simti bine da-i înainte pasarica nu se strica pup

| shidance a răspuns:

Nu patesti nimic incearca cu ceva mai mare daca vrei sa patesti ceva

| Jakind a răspuns:

Nu se intampla nimic stai calma poti fi perversa cu tine insuti happy cati ani ai? si apropo noi baietii facem si noi asta