| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Ce jocuri noi ar rula pe PC-ul meu?
PC-ul meu:

Procesor: Intel Pentium G2130 3.2GHz
Placa video: NVIDIA GeForce GTX 750 GIGABYTE 1GB, 128 bit
RAM: 6GB
Sistem de operare: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1

Mentionez ca momentan ma joc Assassins Creed Syndicate pe low settings, GTA V, FIFA 16, Pro Evolution Soccer 2016 dar mai vreau niste jocuri pentru ca m-am cam plictisit de astea.
Funda!winking

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pe low cam orice, atita vreme cit procesorul e in stare sa se miste cit de cit. Placa video e ok, ram e suficient, buba cea mai mare e procesorul.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru KodrutZ):

Stiu ca procesorul e "buba mare", m-as gandi sa-l schimb in I3 4170, ar fi bun?

| KodrutZ a răspuns:

Nu prea merita sa sari de la G-ul ala la i3. i5 sau las' ca merge si-asa. happy