| MinecraftDenisuk a întrebat:

Deci eu am 14 ani. Pana acum jucam un joc SA; MP dar de o luna nu mai ma simt atras de nimic. Adica eu am un program destul de incarcat sunt clasa a 7-a. Am ore de matematica, engleza odata pe sapt. Mi-e cald pe PC nu mai am ce face... Uneori am si dureri, de cat, masea una alta. Nu stiu ce sa fac ma ingrijoreaza si dureriile astea.Adica cateva zile tin nu mai mult. Astept sa cresc nu stiu, sa experimentez si alte lucruri. M-am gandit sa fac un sport dar nu stiu, mi-e lene sa merg o data pe sapt... Nu stiu ce PNM sa fac. Cel mai bun raspuns, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LaVerd3 a răspuns:

Şi eu eram ca tine când jucam metin2 programul meu era:
mă trezesc, joc metin2, plec la şcoală, vin de la şcoală, joc metin2, mă culc. (fără teme sau altceva)
mie unul mi s-a dus de la sine, că m-am plictisit de el, dar îţi recomand aşa (eu unul aşa am scăpat de obsesie)
un prieten bun care să nu te invite să mia ieşitţi pe afară, ci care să te ia la bătaie în şuturi să ieşiţi.
Serios, nu glumesc ai nevoie de cineva cu multă răbdare să te dezveţe de această obseie.

| MinecraftDenisuk explică (pentru LaVerd3):

Am si eu un prieten de asta. Si eu tot insistam ca nu si ca nu. Sa vedem ce iese big grin

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Daca vrei sa iti omori timpul cu ceva atunci uite cateva idei:
1. Apuca-te de un sport -ex Baschet
2. Invata photoshop
3. Uite-te la filme/anime-uri
4. Incearca alt joc (ex : LOL sau altceva ce vrei) Eventual joaca ceva cu un prieten bun sau cu un coleg. (Este mai distractiv sa te joci cu cineva.)

Omule, daca ti-e lene sa te ridici din pat dimineata atunci nu avem ce sa-ti facem.Iesi pe afara, observa lumea si fa-ti cunostinte noi.
O sa vezi ca este mai distractiv decat sa dormi.
Poti sa incerci daca vrei sa faci si Breakdance sau Parkour. Este fain si la moda sa le practici mai nou.
Fa ce vrei dar nu uita sa-ti traiesti viata!

| kryOwEEd a răspuns:

Si eu aveam zile in care nu faceam nimic..eu sincer, mai si dormeam in mijlocul zilei laughing Mai ieseam si dadeam cu mingea in poarta, ma uitam pe facebook, youtube..cautam alte jocuri... daca vrei sport.du-te la profilul meu si ultima mea intrebare pusa, ca si eu am intrebat de sport..sau incearca sa practici ce fac si eu..BEATBOX big grin
Poate iti va atrage atentia si freestyle dance, robot dance si breakdance..ca mie'mi place la nebunie
Si ce dureri ai?

| kryOwEEd a răspuns:

Inafara de beatbox lucrez in photoshop si in camtasia studio 8 sau Sony vegas pro 13..la Sony is noob laughing