| AlanBasketball21 a întrebat:

Salut TPU,

Cam de aproximativ 2 ani de zile odata la 2-3 luni (uneori si odata pe sapt.) am niste dureri imense de cap, simt o caldura si durere extrema in spatele capului si daca mi-l misc durerea devine inesuportabila. De obicei durerea dispare dupa maxim 10 sec. doar ca cam de 3 ori in parcursul acestor 2 ani durerea m-a tinut 1-3 zile.

Puteti sa imi spuneti va rog ce ar putea fi? O sa merg la doctor sapt. viitoare dar vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asemenea dureri de cap sunt date de la statul prea mult in fata unui ecran electronic (telefon, computer, televizor).
Limitarea timpului de privit pe aceste ecrane, la 1-2 ore pe zi, poate elimina definitiv durerile de cap.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca mi-l misc. Asta poate fi de la coloana vertebrală.

| NunuNini a răspuns:

Nu se poate sti care e cauza, daca nu e statul aplecat si "intepenit" la calculator/telefon. E cazul sa te vada un neurolog, cu EcoDoppler si tot ce implica asta.